środa, 14 sierpnia 2013

Potrzebne rzeczy w ćwiczeniach Pilates


Aby rozpocząć przygodę z ćwiczeniami Pilatesa, nie potrzeba wiele skomplikowanych i drogich urządzeń. Jak mówi zasada Pilatesa tą aktywność fizyczną może wykonywać każdy (bez względu na wiek) w swoim domu. Aby spokojnie zacząć ćwiczyć w domowym zaciszu wystarczy trochę wolnej przestrzeni, mata (ewentualnie koc) oraz wygodny strój. Wygodny strój to taki, który nie będzie krępował twoich ruchów czyli najlepiej zrobiony z elastycznego oraz „oddychającego” materiału, bez szwów. To jest najlepsza propozycja. Ale równie dobrze możesz ćwiczyć w zwykłych spodniach dresowych i koszulce.
Jeśli chcecie rozszerzyć swoje ćwiczenia możecie zakupić piłkę fitness. Taka piłka to koszt zaledwie dwudziestu złotych. Jedyną jej wadą jest to że zajmuje dużo miejsca i musicie znaleźć dla niej kącik w domu aby nikomu nie przeszkadzała. Dobrze jest też mieć gumę rozciągającą. To również nie jest droga inwestycja. Taka guma kosztuje w granicach piętnastu złotych. Innym przyrządem używanym w Pilatesie jest step. Najtańszy znalazłam w cenie pięćdziesięciu złotych.
Jeśli zamierzasz udać się na ćwiczenia do profesjonalnego instruktora zobaczysz pewnie wiele innych urządzeń do ćwiczeń. Tak naprawdę jak różnorodne będą twoje ćwiczenia zależy od twojej wyobraźni. Można zastosować naprawdę wiele różnych przedmiotów lub urządzeń.

1 komentarz:

  1. Czy te ćwiczenia są dobre dla wszystkich? mam trochę problemy z plecami i często mnie bolą, muszę używać materac ortopedyczny i uważać, żeby sie nie przeciążyć. Myslalam sie udac do instruktora ale najpierw wole sie zorientować. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń