poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Pilates dla każdego...
Jak już wiele razy wspominałam, że Pilates to aktywność fizyczna, którą może wykonywać każda osoba. Nie jest ważne ile masz lat, czy jesteś w pełni zdrowy bądź czy jesteś w ciąży. Ćwiczenia Josepha Pilatesa pomogą każdemu. Na pewno nie zaszkodzą. Dzięki modyfikacjom klasycznego Pilatesa, kobiety w ciąży mogą ćwiczyć bez problemu (nawet w zaawansowanej ciąży).
Co dobrego może przynieść Pilates podczas ciąży?
Pilates zmniejsza dolegliwości kręgosłupa, które doskwierają kobietom prawie zawsze. Przede wszystkim utrzymują prawidlową postawę ciała przyszłych mam. Dodatkowo wzmacniają mięsnie dna miednicy. Pilates pomaga utrzymać prawidłowe napięcie mięsniowe. Kobiety w stanie błogosławionym i nie tylko nauczą się rozluźnienia fizycznego, ale także psychicznego, a to bardzo ważne będąc przed porodem. Poród to jeden z najboleśniejszych, jak i najbardziej stresujący moment ciąży.
Trzeba jednak powiedzieć, kiedy należy zaprzestać ćwiczeń. Ważne jest przede wszystkim zdrowie, dlatego należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas ćwiczeń bądź przed: kobieta odczuwa skurcze macicy, zanikają typowe ruchy wykonnywane przez dziecko w brzuchu, niecodzienne bóle brzucha itp.

1 komentarz:

  1. Super muszę spróbować, ostatnio mam straszne bóle pleców, mąż nawet zastanawiał się czy kupić materac rehabilitacyjny żeby mi trochę te plecy odciążyć...

    OdpowiedzUsuń