piątek, 23 sierpnia 2013

Propozycja druga - krakowiaczek mały...
Inną propozycją rozgrzewki, od której możemy zacząć ćwiczyć Pilates jest taniec. Może być coś energicznego jak krakowiak. Najważniejsze jest jedynie aby się rozgrzać. Jak widać mamy mnóstwo propozycji jak rozgrzać swoje ciało.
Będąc na ćwiczeniach w większym gronie, to znaczy w klubie lub studiu często instruktor będzie chciał wykorzystać waszą „ilość”. Zapewne będziecie rozgrzewać się tańcząc i trzymając się za ręce w wielkim kółku lub też tańczyć w parach. Nie będę opisywać krok po kroku jak należy tańczyć, bo nie jestem profesjonalną tancerką.
Taniec to świetna aktywność fizyczna. Przeglądają oferty różnych klubów można natrafić na bardzo ciekawe tańce lub coś podobnego do tańca. Zumba, taniec brzucha, Street Dance oraz bardzo wiele innych tańców.
Co do samego tańca w Pilatesie, natrafiłam ostatnio na reklamę Pilates Dance. Jest to połączenie ćwiczeń Josepha Pilatesa i tańca. Taniec nie stanowi w Pilates Dance jedynie rozgrzewki tak jak ma to miejsce w klasycznym Pilatesie. Elementy tańca wykonuje się w głównych ćwiczeniach. To bardzo ciekawa propozycja. Nie byłam nigdy na tego typu zajęciach, ale chyba się na nie zdecyduję, albo będę chciała chociaż zobaczyć jak to wygląda. Jak widzicie instruktorzy nie pozwolą nam się nudzić z ćwiczeniami Pilates.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz